News

2019-07-05

Bezpieczne wakacje, czyli 5 kwestii o które warto zadbać.

Bezpieczne wakacje, czyli 5 kwestii o które warto zadbać.

Okres wakacyjny to szczególny moment dla całej rodziny. Końcówka czerwca, lipiec oraz sierpień to doskonały moment na długo wyczekiwany urlop dla każdego. Szykujecie się na wyjazd nad polskie morze? Wakacje za granicą? A może w grę wchodzi wyjazd w góry? Niezależnie od tego, jaki obierzecie kierunek, musicie pamiętać o kwestiach bezpieczeństwa. Opieka nad nastolatkiem nie należy do najłatwiejszych, dlatego doradzamy, jak się do niej przygotować przed wyjazdem!

Poważnie porozmawiaj ze swoją pociechą

Rozmowa to podstawa i to od niej należy zacząć. Omów z nastolatkiem wszystkie najważniejsze kwestie bezpieczeństwa, które pozwolą Wam uniknąć niepotrzebnych konfliktów na wyjeździe. Twoim zadaniem jest wpojenie dziecku zasad, mających na celu jego ochronę. Uczul na wszystkie zagrożenia związane z pobytem w obcym miejscu, by Twoje dziecko miało pełną świadomość swoich poczynań.

Co warto powiedzieć?
· Nie rozmawiaj z nieznajomymi.
· Informuj mnie na bieżąco, gdzie jesteś.
· Powiedz mi, gdy ktoś Cię będzie zaczepiał.
· Nie oddalaj się bez pytania.
· Informuj mnie, gdy będziesz miał ochotę wejść do wody.

Choć powyższe zasady są bardzo uniwersalne i każdy nastolatek wie, że w ten sposób powinien postępować, warto podkreślić to wszystko przed wyjazdem. Dzięki temu dasz dziecku do zrozumienia, jak bardzo jest to dla Ciebie ważne i spokojnie będziecie mogli oddać się błogiemu lenistwu, gdy już dotrzecie na miejsce.

Pamiętaj o odpowiedniej ochronie przed słońcem

Dodatki do ubrań dla nastolatków

Wysokie filtry, kremy i nakrycie głowy to gwarancja udanego wypoczynku bez podrażnień i problemów zdrowotnych. Sama dobrze wiesz z doświadczenia, że zbyt długie przebywanie na słońcu bez jakiejkolwiek ochrony może być ryzykowne, dlatego pilnuj, by Twoja pociecha była przygotowana na każde wyjście. Córka żyje na bakier z nakryciami głowy? Zaproponuj jej najmodniejszą w tym sezonie czapkę MEOW, która podkreśli jej plażową stylizację. Dodaj, że noszą ją wszystkie miłośniczki futrzanych zwierzaków, więc jest to model idealny dla niej. Po takiej rekomendacji na pewno się skusi!

Zadbaj o to, by telefon Twojego dziecka był zawsze naładowany

Plecak na wakacje

Pomoże Ci to zaoszczędzić mnóstwo nerwów. Nastolatkowie uwielbiają mieć poczucie luzu i swobody, dlatego na pewno padnie prośba, by móc się nieco oddalić. W tym wypadku obecność smartfona w plecaku jest bardziej niż wskazana! Ty będziesz miała kontrolę, a Twoje dziecko poczucie wolności przynajmniej przez chwilę. Tutaj wygrywają obie strony!

Pamiętaj o odpowiednim ubiorze w trakcie spacerów po lesie
Czarne legginsy z nadrukiem

Udane wakacje to nie tylko wylegiwanie się na piaszczystej plaży i leniuchowanie cały dzień. Zabierz swoją rodzinę na wycieczkę, która urozmaici nieco ten wolny czas. Spacerując jednak po lesie, miej na uwadze zagrożenia w postaci robaków i kleszczy. Poza środkiem ochronnym, postawcie również na ubrania z długim rękawem. W tym przypadku znakomicie sprawdzą się legginsy z nadrukami w połączeniu z ulubionym T-shirtem. Wygodnie, a jednocześnie modnie. Chyba na tym zależy Twojej córce, prawda?

Daj przykład!

Co przez to rozumieć? Wszystkie zasady, które chciałabyś, by przestrzegało Twoje dziecko. Podczas przechodzenia przez jezdnię, zawsze wybieraj miejsce do tego przeznaczone (pasy). Nigdy nie przechodź na czerwonym świetle. Zapinaj pasy bezpieczeństwa w samochodzie. Nie wyrzucaj śmieci na ulicę. Rób wszystko to, co bezpieczne. Pamiętaj, że nastolatek jest znakomitym obserwatorem i chętnie czerpie z praktyk stosowanych przez Ciebie. Oto 5 kwestii bezpieczeństwa w pigułce. Niby oczywistość, a jednak nie zawsze o nich
pamiętamy. Wprowadź to w życie i przypominaj do znudzenia. Nastolatkowie mają głowę pełną pomysłów, dlatego lepiej dmuchać na zimne.
Wciąż nie jesteście przygotowani na wyjazd? W takim razie to ostatni dzwonek, by upolować coś na wyprzedaży! Zajrzyj do kategorii WYPRZEDAŻ w sklepie Reporter Young i zaopatrz swoją pociechę we wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy! Gwarantujemy, że to będą udane zakupy!