ZBIERAJ PUNKTY I ZGARNIJ RABAT -40% na NOWĄ KOLEKCJĘ!

News

2018-05-08

Ubrania dla dzieci - jakie tkaniny wybierać, by dziecko dobrze się w nich czuło?

Ubrania dla dzieci - jakie tkaniny wybierać, by dziecko dobrze się w nich czuło?

Wybierając ubrania dla dzieci, warto zwracać uwagę na coś więcej niż tylko ich piękny wygląd i modny charakter. Szybko może się okazać, że śliczne ubrania są niewygodne w noszeniu i dziecko kategorycznie odmawia ich wkładania bądź też je nosi, ale czuje się w nich fatalnie. Skutki źle dobranej odzieży mogą też być jeszcze poważniejsze: nadmierne pocenie, odparzenia, a nawet reakcje alergiczne. Dobre samopoczucie i wygoda są w przypadku dzieciaków jeszcze ważniejsze niż u dorosłych, niebagatelna jest też kwestia bezpieczeństwa. O wszystkie te elementy pomogą zadbać ubrania wykonane z odpowiednich tkanin.

Ubrania z bawełny, to najlepszy wybór dla naszych dzieci

Optymalnym wyborem, jeśli chodzi o ubrania dla dzieci (ale to samo tyczy się dorosłych) są produkty wykonywane z naturalnych materiałów. Prym wśród nich wiedzie bawełna, która przede wszystkim doskonale przepuszcza powietrze, a więc chroni zarówno przed przegrzewaniem się, jak i chłodem. Poza tym świetnie wchłania pot, jeśli więc chcesz uchronić swoje dziecko przed przeziębieniami na skutek na przykład przegrzania się podczas wysiłku, postaw na bawełniane ubrania. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku rzeczy noszonych blisko ciała, jak koszulki, piżamy czy bielizna.

Czy bawełniane ubrania z domieszką elastanu będą dobre dla dzieci? 

Bawełna gwarantuje najwyższy komfort noszenia. Ponieważ czysta bawełna dość mocno się gniecie, w przypadku ubrań, które trudno jest utrzymać w idealnym stanie, często dodajemy do nich niewielkie domieszki. Zwykle jest to elastan, będący włóknem sztucznym, który w dodatku świetnie przedłuża trwałość i żywotność ubrań, zapobiegając między innymi traceniu przez nie kształtu. Połączenie bawełny i elastanu, oczywiście z bardzo dużą przewagą bawełny, to typowy zabieg w przypadku produkcji dżinsu. Wybieraj dla swej pociechy takie spodnie, które będzie nosić z przyjemnością.

Inne naturalne propozycje godne polecenia to wełna, jedwab czy kaszmir, z takich tkanin jednak ubrania dla dzieci wykonuje się stosunkowo rzadko, głównie ze względu na ich małą trwałość i duży koszt.

Ubrania dla dzieci z wiskozy – tak czy nie? 

Wiskoza to tkanina, którą chętnie wykorzystujemy do produkcji naszych ubrań dla dzieci. Produkujemy z niej zwłaszcza te ubrania, które mają być wygodne i bezpieczne, ale jednocześnie trwałe, gdyż ze względu na swój charakter mocno narażone są na zniszczenia.

Wiskoza jest pozyskiwana z naturalnych celulozowych włókien, jednak poddana jest obróbce chemicznej. To daje jej doskonałe walory materiału naturalnego, a jednocześnie trwałość tkanin sztucznych. Wybieramy ją między innymi dlatego, że jest miękka, przyjemna w noszeniu i gładka. Świetnie wchłania wilgoć, a więc Twoje dziecko będzie w takich ubraniach skutecznie chronione przed przegrzaniem organizmu. Poza tym wiskoza gwarantuje idealne dopasowanie ubrań do ciała, więc Twoja pociecha będzie miała zagwarantowany komfort i swobodę ruchów. My chętnie wybieramy wiskozę, wybierz ją i Ty!

 Czy sztuczne tkaniny są naprawdę takie złe? 

Sztuczne tkaniny, jak poliester, nylon czy akryl, też mają swoje zalety. Przede wszystkim są odporniejsze na uszkodzenia niż materiały naturalne, zwłaszcza na ścieranie. Zwykle też zastosowane podczas ich produkcji rozwiązania znacząco zwiększają wygodę ich użytkowania. Syntetyki więc nie gniotą się lub też bardzo łatwo poddają się prasowaniu, nie tracą swojego kształtu i można cieszyć się ich idealnym wyglądem długi czas.

Wszystko to powoduje, że większość ubrań dostępnych na rynku, także dla dzieci, jest wykonywana z materiałów syntetycznych. Są one też tańsze niż naturalne tkaniny. Jeśli jednak chcesz podarować swojemu dziecku wygodę i dobre samopoczucie podczas noszenia ubrań, wybieraj syntetyki rozsądnie.

W Reporter Young także znajdziesz produkty ze sztucznych tkanin, ale tylko takie, których nie nosi się blisko ciała. Możesz wybrać na przykład spódniczkę z poliestru, której nic nie można będzie zarzucić, zarówno jeśli chodzi o wygląd i trwałość, jak i wygodę. Jeśli jednak koszulka, to tylko z bawełny, zwłaszcza że wrażliwa skóra dziecka może reagować na sztuczne materiały alergicznie.

Poza tym stosuj się do ważnej zasady: gdy wybierasz ubrania dla swej pociechy z połączenia materiałów naturalnych ze sztucznymi, zawsze stawiaj na takie, w których jest więcej naturalnych włókien. Podczas zakupów w naszym sklepie nie będziesz mieć z tym problemów. Dobrze wiemy, jakie cechy powinny posiadać ubrania dla dzieciaków, by były przez nie chętnie noszone. Mają być nie tylko piękne i modne, ale też wygodne i bezpieczne!