ZBIERAJ PUNKTY I ZGARNIJ RABAT -40% na NOWĄ KOLEKCJĘ!

News

2018-04-17

Wiosenna kurtka dla nastolatka – na co zwracać uwagę przy jej zakupie?

Wiosenna kurtka dla nastolatka – na co zwracać uwagę przy jej zakupie?

Zieleń w parkach, śpiewające o poranku ptaki, tłumy ludzi nad Wisłą – już śmiało możemy uznać, że wiosna króluje za oknami naszych domów. Mimo, że ta pora roku najczęściej kojarzy się z przyjemną aurą, słońcem w pełni oraz lekkim i delikatnym wiatrem, to nie należy zapominać o tych mniej przyjemnych,  deszczowych dniach. Pogoda zmienną jest, a już szczególnie w tym okresie.

Zadaniem rodzica jest przygotowanie dziecka na każdą taką ewentualność, dlatego obowiązkowym elementem w szafie nastolatka jest kurtka. Jaka powinna być? Na co zwracać uwagę przy jej zakupie? Podpowiadamy!

1. Grunt to dobry materiał

Kurtka wiosenna to odzież przeznaczona do zadań specjalnych. Musi być bowiem wielofunkcyjna – wygodna, modna, a co najważniejsze - skutecznie chronić przed deszczem i wiatrem. Odpowiednia kurtka dla nastolatka musi spełniać wszystkie te wymagania, aby nasza pociecha chciała ją nosić. To, na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę podczas zakupu, to niewątpliwie materiał, z którego jest wykonana. Kurtka przeciwdeszczowa ma bowiem chronić ciało przed wilgocią i chłodem, a jednocześnie zapewnić dobrą wentylację powietrza.

 2. Długość ma znaczenie!

Decydując się na zakup kurtki na wietrzne i deszczowe dni, warto wziąć pod uwagę jej długość. Najlepsze w tym wypadku okazują się modele przedłużane, które ochronią nie tylko tors, ale również biodra i uda dziecka. Dłuższe kurtki mają tę przewagę nad krótkimi modelami, że pozwalają na zachowanie komfortu suchości nawet w trakcie siarczystej ulewy. Doskonale zasłaniają większą część ciała dziecka, co sprawia, że pociecha nie wraca do domu przemoczona od stóp do głów.

Kurtka dla nastolatki

 3. Dlaczego podszewka w kurtce jest tak ważna?

To na co warto zwrócić uwagę w kurtce na wiosnę, to niewątpliwie podszewka, która stanowi dodatkową ochronę przed deszczem oraz chłodnym wiatrem. Jak przystało na kurtkę przejściową, jej warstwa wewnętrzna powinna być cienka. W przypadku modeli dla dzieci i nastolatków, świetnie sprawdzi się podszewka o ciekawym wzorze, która dodatkowo zachęci pociechę do noszenia takiej kurtki.

4. Wygoda przede wszystkim 

Młodzi ludzie uwielbiają spędzać wolny czas na świeżym powietrzu. Nie ma się co dziwić – po całym dniu spędzonym w szkolnych murach, taki odpoczynek jest ukojeniem dla organizmu. Aby zapewnić dziecku możliwość efektywnego wypoczynku, należy zadbać również o jego komfort. Dlatego też, kurtka wiosenna musi być wygodna – dopasowana i lekka. Bardzo często rodzice decydują się na zakup kurtki w nieco większym rozmiarze ze względu na to, że nastolatkowie rosną w zadziwiającym tempie. Nie jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ kurtka, która jest za duża nie będzie odpowiednio dopasowana do ciała, przez co nie ochroni go przed chłodem i może krępować ruchy.

Kurtka wiosenna dla nastolatek

 5. Niedoceniona moc kaptura

Nastolatkowie nie przepadają za noszeniem czapek, co jest zmartwieniem większości rodziców. O ile wiosną noszenie czapki nie jest konieczne, to w trakcie deszczowych i wietrznych dni, ochrona głowy jest wskazana. Na szczęście na pomoc wychodzą kurtki z kapturem, które skutecznie ochronią głowę nastolatka przed kroplami deszczu oraz zimnym wiatrem. Kaptur jest świetnym dodatkiem, który nie tylko jest przydatny, ale również lubiany przez młodych ludzi. Kurtka przeciwdeszczowa bez kaptura? Nie ma mowy!

6. Musi być modnie! 

I ostatnia kwestia, która jest równie ważna, co poprzednie. Choćby nie wiadomo, ile ulepszeń i unowocześnień miała kurtka, to jeśli nie przypadnie dziecku do gustu, to najprawdopodobniej będzie leżeć na dnie szafy cały sezon. Nastolatkowie są bardzo wymagającą grupą klientów, a wygląd ma dla nich duże znaczenie – nawet bardziej niż dorośli chcą się wyróżniać i podobać innym.

Dla nich musi być modnie, dlatego z pomocą przybywa marka Reporter Young, która w swojej ofercie posiada najmodniejsze modele kurtek wiosennych dla dziewczynek oraz kurtki dla chłopców. Wiosna kojarzy się z mocnymi i soczystymi kolorami, dlatego na takie warto postawić tym razem. Pamiętaj, że kluczem do sukcesu jest spełnienie trzech warunków - ma być modnie, wygodnie i funkcjonalnie!

Kurtka wiosenna dla nastolatka