Sustainable Fashion

reporter young

Reporter Young to marka odzieżowa dla młodych indywidualistów, którzy wciąż kreują swoją osobowość. Filozofią Reporter Young jest podkreślanie wyjątkowości młodych ludzi w szczególnym dla nich etapie życia - między dzieciństwem a dorosłością. Marka stawia na streetwear, w którym nie brakuje młodzieńczego buntu, nonszalanckiego luzu i dobrego humoru. Zajmujemy się zarówno projektowaniem, jak i produkcją oraz dystrubcją naszych ubrań.

Z myślą o naszej planecie...

Nasza strategia zrównoważonego rozwoju ma na celu ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko i dokładamy wszelkich starń, aby nasze działania zapobiegały jego degradacji. Mając na uwadze dobro planety skutecznie wdrażamy ekologiczne rozwiązania:

• Używamy biodegradowalnych opakowań do przechowywania odzieży.

• Przez ostatni rok znacznie zredukowaliśmy zużycie plastiku w opakowaniach e-commerce.

• Poziom zużycia wody w fabrykach jest ściśle monitorowany przez naszych dostawców.

...nie zapominając o ludziach

Marka Reporter Young czuje ogromną odpowiedzialność za przyszłe pokolenia i warunki, w których przyjdzie im żyć. Mamy na myśli nie tylko dobrostan środowiska, ale także warunki pracy osób przez nas zatrudnianych.

• Przeprowadzamy audyty bezpieczeństwa w fabrykach, aby zadbać o bezpieczeństwo pracy.

• Zatrudniamy polskich projektantów.

reporter young

"NIE" dla naturalnych skór i futer, angory oraz kaszmiru.

Dla Reporter Young sprawa humanitarnego traktowania zwierząt jest niezwykle istotna, dlatego nasze kolekcje wolne są od naturalnych futer i skór, a także angory oraz kaszmiru.

• Pracujemy na prostych składach tkanin, ograniczając ilość środków chemicznych potrzebnych do przetwarzania materiałów.

• Od 2022 roku wprowadzamy tkaniny z recyklingu.

reporter young

Naprawiamy, nie wyrzucamy!

• Od 2016 roku zbieramy i przekazujemy do ośrodków dla najbardziej potrzebujących odzież z drugiego obiegu.

◊ Wraz z Greenpoint Fashion szyliśmy fartuchy ochronne i maseczki, aby wspomóc naszą służbę zdrowia.

◊ Zainicjowaliśmy akcję Ubrania do podarowania na Święta, podczas której wysłaliśmy ubrania do 15-stu Domów Dziecka z całej Polski.

◊ Braliśmy udział w akcji Ciuch w Ruch.

• W krakowskiej siedzibie Reporter Young posiadamy własną szwalnię, gdzie dajemy ubraniom drugie życie. Na naszym blogu można znaleźć poradnik, jak zrobić to samemu z niegdyś ulubionym t-shirtem. Zapraszamy do czytania :)

reporter young

Wierzymy, że nasze cele pozwolą nam projektować, produkować i dystrubować najlepszej jakości ubrania, w duchu zrównoważonego rozwoju. Liczymy również na Wasze dalsze wsparcie w osiąganiu tych celów. To dzięki Waszemu zainteresowaniu i zaangażowaniu jesteśmy w stanie wdrażać nowe rozwiązania. Dziękujemy za zaufanie!

Loading...